Nauczanie 2019

3 Clipboard02

W  sobotę 23-06-2018 w Parku Północnym na Podolszycach odbył się festyn rodzinny z okazji Dnia Ojca. Organizatorem imprezy był Kościół Chystusowy w Płocku, a także Urząd Miasta Płocka. Patronat nad pierwsza tego typu imprezą w naszym mieście objął Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski.
Początkowo wszystko wskazywało na to, że pogoda pokrzyżuje plany organizatorów. Jednak mimo lekkiego ochłodzenia i kilku chwil z przelotnym deszczykiem impreza odbyła się zgodnie z planem i przebiegała w niezwykle gorącej i rodzinnej atmosferze.
Podczas festynu Płocczanie mogli skorzystać z wielu przygotowanych specjalnie dla nich atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszyła sie ogromna dmuchana zjeżdżalnia i kolorowa wata cukrowa. Egzotyczne zwierzęta z miejskiego Zoo również były wspaniałą atrakcją nie tylko dla dzieci. Swoje uśmiechnięte buźki dzieci mogły pomalować na stoisku Młodzieżowego Domu Kultury, gdzie również pni Olga wyczarowywała dla nich dosłownie wszystko z kolorowych baloników. Kościół Chrystusowy częstował słodkimi bułeczkami, a dla spragnionych przygotowano wodę. Dużą popularnością cieszyły się jak zwykle wóz strażacki i karetka pogotowia.
Całą imprezę poprowadził Pastor Kościoła Chrystusowego Tomasz Zgorzelski. Swoimi występami na scenie imprezę uświetniła Grupa Teatralna Noe, która przygotowała dwa piękne przedstawienia na podstawie bajek Maxa Lucdo. Dla Płocczan zaśpiewała również sześcioletnia Lilianka, która występem ze swoją mamą zrobiła wzruszający prezent swojemu tacie w dniu jego święta. Wspaniałą atrakcją okazał sie również pokaz zoomby, który przygotowała dla publiczności grupa pani Ady. Na scenie pojawił sie również pan Prezydent wraz ze swoim synkiem i opowiedział o tym jak rodzinnie spędzają czas grając w piłkę.
Wśród tak licznych atrakcji nie zabrakło również konkursów, w których dla uczestników przewidziano wiele atrakcyjnych nagród. Jednym z fundatorów i organizatorów konkursów sportowych była Akademia Młodych Orłów. Finał zmagań rodzinnych drużyn jakim był mecz rozgrywany w dwójkach (tata i dziecko) komentował wieloletni dziennikarz sportowy Marcin Figura. Nagrodzono również dzieci, które za pomocą kredy tworzyły pod okiem pana Adama portrety swoich kochanych tatusiów.
Finałowym punktem festynu był wspaniały koncert zespołu Exodus 15, który wystąpił przed Płocką publicznością z premierą swojej nowej płyty ,,Jaśniej”. Wraz z muzykami po raz pierwszy i to właśnie w Płocku na scenie wystąpiły również dzieci.
Pierwszy Festyn Rodzinny z Okazji Dnia Ojca cieszył się dużym zainteresowaniem Płocczan.
Organizatorzy planują kolejny, obiecują jeszcze więcej atrakcji i serdecznie zapraszają już za rok :)