Nauczanie 2019

MISJA WIĘZIENNA


 

służba więzienna_01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasza społeczność współpracuje z Zakładem Karnym w Płocku prowadząc indywidualne spotkania z osadzonymi o charakterze duszpasterskim z
nauczaniem biblijnym oraz przedsięwzięcia profilaktyczne tj. koncerty chrześcijańskie czy prelekcje motywacyjne byłych recydywistów.
Spotkania prowadzi i organizuje (w formie wolontariatu) Pastor Jacek Konicki, który zajmuje się takimi działaniami od 2000 roku
(analogiczne spotkania organizował w zakładach penitencjarnych na terenie całego kraju od 2000 roku).

Reportaż TVN24 o misji więziennej Jacka Konickiego

 

Od 2018 roku nasze działania misyjne na terenie Zakładu Karnego w Płocku przyjęły formę „Chrześcijańskiego Klubu Filmowego dyskusyjno-profilaktycznego” odbywającego się 1 lub 2 razy w miesiącu, prowadzonego przez Pastora Jacka Konickiego wraz z innymi osobami z kościoła. W trakcie spotkań wyświetlane są (zgodnie z przepisami dot.praw autorskich) filmy z przesłaniem chrześcijańskim, a następnie odbywa się dyskusja wraz z odpowiedziami na pytania zadawane przez osadzonych. Spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem i zadowoleniem, zarówno samych osadzonych jak i kadry więziennej. Ponadto pokłosiem tych spotkań jest także prowadzona korespondencja z osadzonymi wraz z darmową wysyłką materiałów ewangelizacyjnych.”

 

Październik 2017

06 X 2017  – na terenie Zakładu Karnego w Płocku, dzięki współpracy z naszym Kościołem odbył się koncert uwielbieniowy lidera uwielbienia, muzyka i wokalisty Piotra Płechy. Swoimi piosenkami, przeżyciami i przemyśleniami podzielił się z osadzonymi przebywającymi w Zakładzie Karnym w Płocku. Pod dużym wrażeniem ewangelizacji była również Służba Więzienna, a poniżej link do artykułu ze strony Zakładu Karnego w Płocku.

Koncert Piotra Płechy w Zakładzie Karnym w Płocku

Dziękujemy Piotrowi za usługę i czekamy na kolejne spotkania :)

Wrzesień 2017

23 IX 2017  – nasz Kościół zorganizował kolejne większe spotkanie w Zakładzie Karnym. Piotr Stępniak („Gepard”) wraz z ekipą z Fundacji S.N.A.P. poprowadził prelekcję profilaktyczną, podczas której opowiedział swoją niezwykłą historię życia i wiary w Chrystusa. Swoim świadectwem wiary i przemiany podzieliła się także Gosia, która wykonała utwory hip-hopowe własnego autorstwa. Piosenki na gitarze wykonał syn Piotra Łukasz Chmielecki przygotowujący się do wydania własnej płyty. Całe spotkanie zrobiło na osadzonych niezwykłe wrażenie, uczestnicy wyrazili chęć regularnych spotkań i podejmowania rozmów na poruszone tematy.

 

fotka_70x70_p_T_ZgozelskiEwangelista – Piotr Stępniak „Gepard”

Temat:  Świadectwo życia / Przesłanie 

Data: 2017.09.24    ||   POBIERZ NAUCZANIE

 

 

 

fotka_70x70_p_T_ZgozelskiMałgorzata Wnuk – Lipińska

Temat:  Świadectwo życia / Przesłanie 

Data: 2017.09.24    ||   POBIERZ NAUCZANIE

 

 

Marzec 2017

W ramach regularnej posługi więziennej prowadzonej przez Pastora Jacka Konickiego w Zakładzie Karnym w Płocku, w dniu 25 marca 2017 odbyło się spotkanie profilaktyczno-muzyczne, podczas którego Grzegorz Gzik dzielił się swoją historią i rozmawiał z osadzonymi. Następnego dnia na niedzielnym nabożeństwie w Kościele Chrystysowym w Płocku Grzegorz podzielił się mocnym świadectwem swojej wiary zarejestrowanym na poniższym filmie.
Zapraszamy do obejrzenia świadectwa wiary Grzegorza!