Nauczanie 2019

Służba Muzyczna


iwona

Żona i mama dwóch uroczych córeczek; absolwentka pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej z muzyką oraz pedagogiki specjalnej; miłośniczka MUZYKI – jej różnorodnych barw i form; żywo zainteresowana psychologią i duchowością chrześcijańską; ceniąca sobie pracę z dziećmi jako nauczyciel muzyki i świetlicy; ceniąca sobie rozwój osobisty i rozwój swoich podopiecznych; dawniej wokalistka zespołu coverowego Terytoria oraz chóru Boscoband, Vox Juventutis, chóru Politechniki Warszawskiej oraz kwintetu wokalnego; założycielka chóru dziecięcego Uradowani; studentka Centrum Szkolenia Muzyków na kierunku wokalistyka.


Iwona Dąbkowska – lider służby muzycznej.

 


Grup_muzyczna_nowe_zakladka_PH3Odkąd pamiętam, zawsze towarzyszyła mi muzyka chrześcijańska. Pieśni takich zespołów jak TGD czy New Life Music poruszały moje serce i przybliżały do Jezusa. Dziś, uwielbiając Pana śpiewem podczas nabożeństw w naszej społeczności, chcę przede wszystkim dziękować Mu za to, że oddał Swoje Życie dla naszego uratowania. Tak, możemy być uratowani, jeśli tylko zaufamy Chrystusowi i przylgniemy do Niego całym sercem. Tą niesamowitą wiadomością chciałabym podzielić się z każdym, wyśpiewać to, że Bóg stał się moim Tatą. Chcę stać przed Nim i śpiewać Mu pieśni chwały i dziękczynienia, a swoim życiem dawać świadectwo, że nasz Bóg jest Bogiem bogatym w każdy cud, że ma moc przemienić życie i dać prawdziwą wolność, od grzechu, od beznadziei, od potępienia. Kiedy stajemy przed Bogiem w społeczności wierzących, zaczynamy śpiewać i grać na Jego chwałę, to już nie są to tylko pieśni chrześcijańskie, ale prosto do nieba płynie chwała, uwielbienie i cześć Jedynemu Bogu. Skoro robimy to dla Niego, to chcemy robić to jak najlepiej, jak woła psalmista „grajcie i śpiewajcie Panu z całych sił”. Z pasją i radością przyjeżdżamy w niedzielę rano na próbę przed nabożeństwem, czasami dodatkowo w soboty, ćwiczymy aby razem jak najlepiej zagrać i zaśpiewać dla Niego, jednocześnie oczekując Jego działania. Kiedy król Dawid grał na harfie zstępowało namaszczenie, Boża Obecność manifestowała się w szczególny sposób. Tego właśnie pragniemy w naszym kościele. Niech czas pieśni, śpiewu i modlitw będzie tym szczególnym momentem, podczas którego będziemy przeżywali właśnie coś takiego. Pieśni które niosą całe przesłanie i pomagają nam w uwielbieniu Boga, są bardzo ważne ze względu na treści. Pomagają nie tylko nam, ale są również świadectwem dla innych, głoszeniem im prawdy o tym jaki jest nasz Bóg. Planujemy zaktualizować i uporządkować kościelną bazę pieśni, ucząc się również nowych wspaniałych utworów chrześcijańskiego uwielbienia. Dziękujemy za to, że mamy nagłośnienie, instrumenty, możliwości multimedialne, i modlimy się o instrumentalistów i wokalistów którzy do nas dołączą, pełnych miłości i pasji do Boga i Jego Kościoła.
Karolina Zgorzelska

Pieśń z nabożeństwa


liderMuzyka w kościele nie jest i nie powinna być tylko muzyką czy religijną piosenką. Nie jest też celem samym w sobie i nie posiada żadnej „magicznej” mocy. Jest po prostu bardzo istotnym sposobem oddawania Bogu czci i chwały, wyrażania siebie przed Nim, oraz budowania wspólnoty Jego Kościoła i dawania świadectwa Ewangelii przed innymi. Zgodnie ze słowem psalmisty „grajcie i śpiewajcie Bogu z całych sił” chcemy to robić dobrze, z pasją i różnorodnie, według miary talentów jakimi zostaliśmy obdarowani przez Boga. Podczas naszych niedzielnych nabożeństw zazwyczaj można usłyszeć dynamiczne radosne współczesne pieśni z tekstami biblijnymi i modlitewnymi, zarówno polskie jak i tłumaczone z języka angielskiego. Osobiście miałem przywilej w latach 2000-2015 współtworzyć rockowy zespół chrześcijański Euangelion oraz prowadzić kilka lat służbę muzyczną w Społeczności Chrześcijańskiej „Puławska” w Warszawie, współpracując przy tym ze znakomitymi muzykami chrześcijańskiej sceny muzycznej. Obecnie staram się wykorzystać te i inne doświadczenia muzyczne służąc razem z uzdolnionymi pełnymi pasji muzykami Kościoła Chrystusowego w Płocku. Niech Bóg Jedyny objawiony w Jezusie Chrystusie odbierze wszelką chwałę i cześć z naszego grania i śpiewania.
Pastor Jacek Konicki

Utwory pastora i jego zespołu Euangelion:
Autobiografia
Bądź wdzięczny
Moje życie ma sens