Nauczanie 2019

Szkoła Niedzielna

W naszej wspólnocie priorytetowo dbamy o bezpieczeństwo, nauczanie i właściwe prowadzenie dzieci. W każdą niedzielę podczas nabożeństwa odbywają się w przystosowanych i właściwie wyposażonych salach dziecięcych, zajęcia z etyki biblijnej, prowadzone i nadzorowane przez profesjonalną kadrę katechetyczną pod kierownictwem (żony Starszego Zboru) Katarzyny Szczypeckiej. Ponadto dzieci mają możliwość brać regularny udział w profesjonalnych przedstawieniach biblijnych reżyserowanych przez żonę Starszego Zboru Karolinę Zgorzelską (zapraszamy do obejrzenia zdjęć z minionych przedstawień w dziale Galeria). W sierpniu 2016 roku został oficjalnie zarejestrowany Pozaszkolny Punkt Katechetyczny uruchomiony przy współpracy z Urzędem Miasta Płocka i nadzorowany przez dyrekcję szkoły w Płocku. Umożliwia to nam wystawianie świadectw z religii i umieszczania ocen na świadectwach szkolnych.

kasia_sczypecka_nowe

Urodziłam się w 1986 roku w Suwałkach, jestem żoną i mamą dwójki wspaniałych dzieci: Małgosi i Jasia. Z wykształcenia jestem magistrem chemii.

Od września 2014 roku rozpoczęłam służbę w pracy z dziećmi, prowadzę zajęcia Szkoły Niedzielnej w naszym kościele. W maju 2015 roku ukończyłam Letnią Szkołę Biblijną. Natomiast od września 2015 roku rozpoczęłam Korespondencyjne Studia Biblijne.

Służba ta daje mi wiele radości, jak również jest dla mnie ogromnym wyzwaniem. Wiem jak bardzo potrzebna jest dzieciom Szkoła Niedzielna, a wraz z nią możliwość lepszego poznania Boga. Dzieci z zainteresowaniem słuchają historii biblijnych i związanych z nimi głównych prawd. Inwestycja w najmłodsze pokolenie na pewno zaowocuje w przyszłości.

W związku z coraz większą liczbą dzieci w naszym Kościele w 2016 roku rozpoczęliśmy działalność Pozaszkolnego Punktu Katechetycznego. Dzięki temu nasze pociechy otrzymują świadectwa z religii w naszym kościele, a Szkoła Niedzielna otrzyma niewielkie wsparcie finansowe, za które będzie można zakupić niezbędne materiały.

Katarzyna Szczypecka – Dyrektor Pozaszkolnego Punktu Katechetycznego

szkola_niedzielna_foty_razem


MAJ 2017
plakat